• Strona Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Łoniów: www.loniow.pl

Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących

Urząd Gminy w Łoniowie realizując zapisy ustawy z dnia 19.07.2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami oraz ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się, umożliwia osobom głuchym lub słabosłyszącym korzystanie z pomocy tłumacza języka migowego online. Skorzystanie z usługi jest bezpłatne i nie wymaga wcześniejszego umawiania się na wizytę. Z usługi tłumacza języka migowego online można skorzystać w dwojaki sposób:

• Poprzez zgłoszenie się ze swoją sprawą do siedziby Urzędu, gdzie znajduje się oznakowane stanowisko z dostępem do usługi. Pracownik (za pośrednictwem komputera z kamerą) połączy się z tłumaczem języka migowego. Tłumacz będzie pośredniczył w rozmowie między klientem a urzędnikiem. Rozmowa odbywa się w czasie rzeczywistym.

• Z usługi można także skorzystać nie wychodząc z domu. Wystarczy, posiadanie sprzętu komputerowego (komputer PC, laptop, tablet) wyposażonego w kamerę oraz podłączenie do Internetu.

Usługa dostępna jest po kliknięciu w piktogram znajdujący się poniżej:

 

 

Jak wygląda usługa Tłumacza on-line języka migowego w Urzędzie?

  1. Niesłyszący interesant wchodzi do Urzędu.
  2. Już przy wejściu widzi graficzną informację o dostępnej usłudze Tłumacza on-line.
  3. Znak ten go nakierowuje do konkretnego miejsca, gdzie jest stanowisko Tłumacza on-line - Parter Punkt Obsługi.
  4. Pracownik loguje się na platformę Tłumacza on-line, po czym łączy się z dostępnym, certyfikowanym tłumaczem języka migowego.
  5. Tłumacz języka migowego dokonuje profesjonalnego tłumaczenia, dzięki czemu pracownik i niesłyszący interesant sprawnie się komunikują.
 

Opublikowane przez: Marcin Maj - Admin BIP | Data wprowadzenia: 2021-02-09 14:04:38 | Data modyfikacji: 2021-02-13 10:52:54.
Data wprowadzenia: 2021-02-09 14:04:38
Data modyfikacji: 2021-02-13 10:52:54
Opublikowane przez: Marcin Maj - Admin BIP